Útulek Kralupy nad Vltavou

V prosinci 2013 jsme před Vánoci podpořili psí útulek v Kralupech nad Vltavou:)
Částku 500,- Kč jsem odvezla do útulku osobně.
Více se o útulku dozvíte:) www.utulek-kralupy.estranky.cz/
 
 

Městský útulek pro psy Lesan Kralupy nad Vltavou

Obrazek

Vítáme vás na webu útulku Kralupy a doufáme, že si u nás vyberete nějakého psího kamaráda. Pokud již pejska máte, budeme rádi, když se na nás přijdete podívat, můžete pejsky i vyvenčit a podrbat.

 

 JAK MŮŽETE POMOCI?

1) Tím, že nám pomůžete hledat TRVALÉ domovy pro naše obyvatele.  

2) Materiální nebo fyzickou pomocí, viz stránka Podpořte nás nebo nákupem v našem charitativním obchůdku, jehož celý výtěžek slouží k podpoře provozu našeho útulku a dostavbě krytých prostor pro psy.

Pokud chcete zakoupit něco přímo pro útulek, zde je výčet toho, co by se nám hodilo. Nejvíce potřebujeme léky pro psy:

desinfekci Ecocid S

- ochranné pomůcky pro karanténu - galoše, gumové zástěry i jednorázové igelitové zástěry, gumové rukavice, návleky na jedno použítí ap. Velmi nám schází zejména jednorázové pláště a zástěryzakoupit je lze například zde v tomto obchodě agaloše, kt. seženete např. zde.

mikročipy (zde je možno pro náš útulek přímo objednat čip za 120 Kč) čipujeme každého psa, včetně štěňat, mikročipy se hodí vždy!

Incidur (desinfekční prostředek na podlahy a povrchy)

- lavičku na sezení s opěradlem, případně plastový nábytek

léky Enap, Cimalgex, Rycarfa, Onsior, Carprodyl, Rimadyl

- léky pro Bada: Vetmedin 2,5 mg, Zentonil 200 mg

odblešovací pipety (Advocate, Stronghold, Bob Martin apod.),  nejvíce momentálně uvítáme Strongold  nebo Advocate proti roztočům na velké a střední psy.

- kvalitní nůžkový stan na prezentaci útulku na umísťovacích akcích pro psy a voříškiádách, který nám neufoukne vítr. Ten náš party stan není pro větrné prostředí kolem útulku vhodný a už dosloužil. Pokud byste měli nějaký tip, jak tento stan získat (třeba i z výprodeje nějaké organizace) nebo byste chtěli jeho nákup sponzorovat, prosím, ozvěte se nám. Je to dost drahá záležitost, bohužel. Uvítali bychom i sponzora reklamního potisku na plachtu na stan.

- natěrače na vrata, podlážky a boudy (u nás je stále co k natírání, kdo rád natírá, je vždy vítán) 

- kvalitní granule, v současné době se hodí granule light, vhodné pro redukční diety. Raději uvítáme menší množství kvalitnějších, než velké množství těch, které psi nežerou, či jim působí zdravotní potíže. Doporučujeme značky Royal Canin - tím v současné době krmíme nejvíc a nevíc ho uvítáme, hlavně řadu Adult pro střední nebo větší plemena případně, K9, Calibra, Acana, Purina Proplan. (Nechceme být neskromní, ale pejsci, kteří se k nám dostávají, jsou často podvyživení, někdy ve špatném zdravotním stavu a nutné je dobré krmivo, aby se rychle dostali do kondice. Jakmile si zvyknou na dobré krmivo, nekvalitní pak nežerou nebo pak trpí trávicími poruchami, alergiemi aj.)

Ze psích pochoutek mají pejsci nejraději sušené kousky masa (100% maso sušené), případně sušené rybičky.

Dekmatrací a hraček, piškotů, psích bonbonů a tyček a levnějších granulí i odčervovacích prášků je v současné době dost a není je kam dát, bohužel máme jen malé skladovací prostory a věčně bojujeme s místem. Všechny věci se musí zamykat do kontejneru, jinak by je zničily všudypřítomné myši a v kontejneru je málo místa.

Prosím, nepřispívejte potulným výběrčím a prodavačům plyšáků na různé útulky, jedná se o podvod a lze ověřit okamžitě telefonicky, že daný útulek o ničem neví. Poslední dobou se tito lidé vyskytují téměř všude - v Kralupech, Praze, Děčíně, ale působí i ve všech možných ostatních městech, Pokud chcete podpořit nějaký útulek, kontaktujte přímo jej!