CHI-TONING

Cvičení využívá prvků jógy, pilates, 5 Tibeťanů a strečinku. Rozvíjíte tělesnou vytrvalost, sílu, pohyblivost, ohebnost a koncentraci, zlepšíte si držení těla a dýchání, budete vitálnější a dosáhnete psychické a fyzické rovnováhy. Hlavními body chi-toningu jsou na jedné straně hlavně relaxační prvky - protažení svalů, uvolněné páteře a kloubů, odbourávání stresu, na druhé straně potom intenzivní posilovací cvičení pro svaly středu těla.

Cvičení a krásná hudba působí velmi pozitivně na mysl i tělo. Lekce vás nadchne již díky sugestivní hudbě a ženskému pohybu.

Jak hodina probíhá?
Žádná lekce nebude stejná, ale pro vaši představu může Chi-toning probíhat třeba takto:
Úvod se skládá z dynamického zahřátí ve stoje, kdy pomocí jednoduchých cviků a základních pohybů zahřejete svaly celého těla, uvolníte velké klouby a mírně mobilizujete páteř, případně doplníte krátkým posilováním, do kterého se zařazují i různé variace Pozdravu slunci.

Dále mohou následovat balanční cvičení ve stoje, kdy se aktivují svaly, které se zapojují reflexně při hledání rovnováhy. Tato část je klidnější a využívá prvků z yogy a 5-ti Tibeťanů.

Další částí lekce je posilování na podložce. Zde se využívají převážně cviky metody Pilates pro vybudování silných a pevných svalů středu těla (zad, břicha, hýždí) a svalů hlubokého stabilizačního systému (hluboko uložené svaly břicha, svaly okolo páteře, pánevní dno). Toto oceníte nejen po stránce estetické (ploché břicho, štíhlý pas a nohy), ale hlavně po stránce zdravotní (aktivní svaly hlubokého stabil. systému zabraňují přetěžování páteře a kloubů).

Závěrečnou částí lekce je pak relaxace nebo další uvolňovací či strečinková cvičení.
Na hodinu doporučujeme si vzít pohodlné volnější oblečení, ručník a pití. Je vhodné odložit větší šperky, které by mohly při hodině vadit, cvičí se naboso.

Chi-toning působí na:

  • zvýšení vytrvalosti, síly, pohyblivosti, ohebnosti a koncentrace
  • zlepšení držení těla, dýchání, vitality, duševní a fyzické rovnováhy
  • doplnění tělesné energie a odstraní stres a zklidní mysl
  • pomůže odstranit bolesti zad a kloubů a zredukovat hmotnost

Cvičení je zdravé, flexibilní, takže se při správném provádění hodí pro všechny jedince jakéhokoliv věku, pohlaví a trénovanosti. Vždy se dá lekce přizpůsobit zdatnosti cvičenců.
 

Cvičí se v aerobním spalovacím tempu. Nečekejte tedy žádné dynamické skoky ani anaerogní stav, kdy nemůžete popadnout dech.

Cvičení má v především prvky regabilitačního charakteru, které šetří záda a kloubu a zároveň se příjemně zapotíte a ucítíte svaly, o kterých ani netušíte.

Důležitá je především správná technika a správné dýchání, na které často není v ostatních hodinách čas.