AFROpowerFIT

Aerobní cvičení s prvky tradičních afrických tanců i vášnivé salsy ? 

Všechno v sobě kombinuje AfroPowerFit. 

Jeho autorkou je známá kubánská tanečnice Doris Martinez: modelka, choreografka divadelních muzikálů, cvičitelka a taneční instruktorka v jedné osobě, která předvedla svůj nový styl cvičení na posledním Mistrovství světa ve sportovním aerobiku ve Vídni, kde se setkal s velkým úspěchem.

Co je AfroPowerFit?

  • AfroPowerFit je nově vznikající styl fitness programů, který kombinuje základní prvky baletu s aerobním cvičením a pohyby vycházející z tradičních afrických tanců.
  • Tento program je vytvořen tak, aby během lekce bylo zábavnou a dynamickou formou zapojeno celé tělo - skládá ze tří úrovní fyzické náročnosti, aby si každý mohl vybrat úroveň, která mu nejvíce vyhovuje a ve které se cítí pohodlně. Je vhodným cvičebním programem pro skupinové lekce a pro všechny věkové kategorie.

S AfroPowerFit se osvobodíte od starostí i konvencí
Doris se narodila v Havaně na Kubě (1980), kde absolvovala několik tanečních škol, včetně slavné Akademie divadla Carlose Marxe. V roce 2000 odcestovala na taneční turné po Španělsku, o rok později si v Malaze otevřela vlastní taneční školu a začala se podílet na mezinárodních kongresech salsy. Jeden z nich se konal i v Česku, kde se jí zalíbilo natolik, že se zde usadila. Výsledkem prolínání afrických kořenů se znalostmi klasického tance a prvky afrokubánského folklóru je její zcela jedinečný styl tance, choreografie, ale i nové cvičební styly.
„Jsem Kubánka a jednoduše nemůžu popřít své kořeny. Kubánské tradiční tance vycházejí z těch afrických, je to dědictví předků, kteří byli na Kubu odvlečeni v době otrokářství. Moje fascinace africkými tanci a hudbou je tedy odkaz, který si nesu ve vlastní krvi. Právě v africkém tanci, jeho hudbě a pohybech jsem objevila perfektní základ pro AfroPowerFit, protože díky této kombinaci cviků a tanečních prvků člověk dosáhne pocitu svobody a nezávislosti při pohybu,“ popisuje Doris Martinez.
 

To, co se účastníkům zkušebních lekcí AfroPowerFit zatím nejvíc líbí, je spojení tance s účinným posilováním, protože tělo pracuje velmi komplexně. Pro intenzivnější zážitek a lepší účinek cvičení se během tréninků používají zátěže na zápěstí a kotníky, aby se co nejvíce zapojily zejména bicepsy, tricepsy a čtyřhlavý sval stehenní. „Cvičící si ovšem tyto zátěže vlastně ani neuvědomují, protože během lekce jsou díky skvělé a pozitivní energii africké hudby maximálně motivovaní k pohybu a tanci. Další úžasná věc, kterou zbožňuji i já osobně, je ten pocit svobody na konci cvičení, kdy si sundáme zátěže a získáme pocit, že můžeme létat,“ uzavírá Doris Martinez.

Lekce AfroPowerFit rozvíjejí ladnost i koordinaci pohybu, cit pro rytmus a hudbu. Jsou kombinací aerobního cvičení s prvky tradičních afrických tanců a vášnivé salsy. Zlepšují kondici, formují celé tělo a také zlepšují duševní pohodu.